Żniwa w Paryi 2012, fot. Piotr Firlej

tl_files/Galeria/Zniwa 2012, fot. Piotr Firlej/mini/Zniwa mini.jpgZapraszamy do obejrzenia kolejnej galerii zdjęć "Żniwa w Paryi".

Zapraszamy na stronę imprezy www.paryja.pl. Dziękujemy za udział, ciepłe przyjęcie naszej wakacyjnej prompozycji wypoczynku na wsi.

Zapraszamy już za rok 3 i 4 sierpnia 2013 r. 

więcej . . .

Żniwa w Paryi 2012, fot. Marta Rybska

tl_files/Artykuly/Zniwa 2011/Zniwa 2012 Dzieci.jpg"Żniwa w Paryi" to miejsce, gdzie na poważnie traktujemy tradycję, dobrą zabawę i wszystkich, którzy doceniają dziedzictwo polskiej wsi. „Paryja” to miejsce, doskonale nadające się do organizowania klimatycznych imprez. „Bo gdzie, jak nie w sercu pogórzańskiej – rolniczej wsi, w środku lata usłyszysz chrzęst koszonego zboża czy głos przepiórki uciekającej z ostatniego pokosu”. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z drugiego dnia wydarzenia "Żniwa w Paryi", autorstwa Marty Rybskiej z Rożnowa.

więcej . . .

Kuligi i zjazdy na workach, fot. Maciej Maziarka

tl_files/Galeria/Kuligi i zjazdy na workach/mini/Zjazdy.jpgZapraszamy do obejrzenia zdjęć Maćka Maziarki, który przygotował relację fotograficzną z otwarcia sezonu kuligów konnych w naszym gospodarstwie. Zastanawiasz się jak wygląda szalona zabawa w Paryi? Nie możesz opuść obejrzenia tej galerii zdjęć.

więcej . . .

Kuligi trasami konnymi

tl_files/Galeria/Trasy kuligowe/mini/Kuligi.jpgZima, zima, zima, pada, pada śnieg... Śniegu spało już wystarczająco, mróz, piękna pogoda zachęcają do uczestnictwa w wyjazdach kuligowych specjalnie przygotowanymi trasami wokół gospodarstwa Paryja. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu kuligiem. Fot. Piotr Firlej.  

więcej . . .

Otwarcie nowych tras dla kuligów konnych

tl_files/Galeria/Pierwszy kulig w Paryi/mini/Kuligi.jpgTrasy wytyczone, śniegu w nocy dosypało, dlatego 22 stycznia, nie przyszło nam nic innego, jak zainicjować kuligi w Paryi. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć. 

więcej . . .

Jesień 2011 na Pogórzu Ciężkowickim


tl_files/Galeria/Jesien na Pogorzu Ciezkowickim 2011/mini/Malowane pola.jpgZapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z jesiennych wycieczek po Pogórzu Ciężkowickim. Fotografie wykonane zostały w Ciężkowicach, Rzepienniku Strzyżewskim Rzepienniku Biskupim, Ołpinach, Ryglicach, Bieczu, fot. Piotr Firlej www.cut.travel.pl, www.piotrfirlej.com.

więcej . . .

Żniwa w Paryi, fot. Wiktor Chrzanowski

tl_files/Galeria/Zniwa w Paryi, fot. Wiktor Chrzanowski/mini/Zniwa Wiktor Chrzanowski.JPGTo już kolejna fotorelacja z naszej, żniwnej imprezy. Tym razem w wykonaniu Wiktora Chrzanowskiego.
Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach w naszym gospodarstwie.

więcej . . .

Żniwa w Paryi, fot. Łukasz Janus

tl_files/Galeria/Zniwa w Paryi, fot. Lukasz Janus/mini/p. Emilia.jpgWarsztaty na Szlaku Rzemiosła trwające przez całe wakacje na terenie woj. Podkarpackiego i Małopolskiego zawitały również do Paryi. Na to wydarzenie zjechała spora grupa osób z bliższych i dalszych okolic: Nowego Sącza, Jonin, Ryglic, Czermnej, Swoszowej, Kowalowej, Golcowej, Tarnowa, Łodzi, Krakowa, Opoczna, Rybnia, Rożnowa. Wydarzenie odbiło się również głośnym echem w mediach, informacje o Żniwach zamieściło ponad 40 serwisów internetowych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Łukasza Janusa ze Żniw w Paryi.

więcej . . .

Żniwa w Paryi - 6 sierpnia 2011

tl_files/Galeria/Zniwa w Paryi, 6 sierpnia 2011/mini/Zniwa mini2.jpgPierwsza edycja "Żniw w Paryi" – Warsztatów na Szlaku Rzemiosła, była kontynuacją rozpoczętych Sianokosami w gospodarstwie Paryja imprez okołorolniczych na Pogórzu. Jest to próba przeniesienia ze skansenów, w rodzimy krajobraz kultury i tradycji związanej z pracami polowymi. Tutaj możesz nauczyć się lub przypomnieć sobie jak wyglądały tradycyjne prace żniwne. To nad nimi unosi się duch szacunku dla pracy, której efektem będzie chleb na cały przyszły rok. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Fot. Piotr Firlej.

więcej . . .

Rodzinna wycieczka

tl_files/Galeria/Rodzinna wycieczka/mini/Rodzinnie mini.jpgRodzinne wycieczki z wizytą w Paryi to dobry sposób na spędzenie niedzielnego popołudnia. W okolicach jest wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Tutaj możesz pospacerować po okolicy, chwilę odpocząć, miło spędzić czas. Fot. Piotr Firlej.

więcej . . .

Spotkanie przyjaciół Paryi, fot. Maciek Maziarka

tl_files/Galeria/Spotkanie przyjaciol Paryi/mini/Paryja.jpgDługie zimowe wieczory są wręcz stworzone do spotkań. Spotkania towarzyskie udają się wówczas, jak o żadnej innej porze roku. Takie też odbyło się wieczorową porą 13 lutego 2011r. w chałupie Paryja. Przyjechali znajomi od Jasła, Szerzyn, Gorlic, Tuchowa, Tarnowa i Rożnowa. Było miło, a skończyło się wspólnym graniem i śpiewaniem do późnych godzin nocnych. Bohaterem wieczoru był jednak pieczony prosiak.

więcej . . .

Sylwestrowy obóz jeździecki

tl_files/Galeria/Sylwestrowy oboz jezdziecki/mini/Sylwester.jpg

Zima to bardzo dobry czas na obozy jeździeckie. Taki obóz w okresie świąteczno-noworocznym zorganizowaliśmy dla dzieci z okolic Krakowa. Uczestnicy obozu codziennie biorą udział w zajęciach na ujeżdżalni i odbywają wycieczki konne po okolicy. Ponadto mają w obowiązku dbanie o konie, karmienie, siodłanie. Dzięki codziennym zajęciom dzieci uczą się odpowiedzialności i dyscypliny. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Zdjęcia wykonał Piotr Firlej www.cut.travel.pl

więcej . . .

Zapowiedź zjazdów na workach 12 lutego 2011

tl_files/Galeria/Zjazdy na workach Wieslawa Balut/mini/Zjazdy.jpgW oczekiwaniu na kolejne - drugie już Mistrzostwa w zawodowych zjazdach na workach ze słomą do Paryi które odbędą się 12 lutego 2011r., zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z zeszłorocznej edycji, autorstwa Wiesławy Bałut.
Zapraszamy również na stronę autorki:
www.wieslawabalut.fotea.pl

więcej . . .

Impreza Na Orientację SKPG Kraków

tl_files/Galeria/Impreza na orientacje SKPG Krakow/mini/Na orientacje.jpgW dniach 25-26 września 2010r. uczestnicy kursu przewodnickiego Studenckiego Koła Przewodników Górskich w Krakowie wzięli udział w "Imprezie Na Orientację". Poprzednie edycje  przeprowadzane były na terenie Beskidu Wyspowego, Średniego, Gorców, Beskidu Żywieckiego teraz przyszedł czas na Pogórze Ciężkowickie. W przejściu brało udział 12 zespołów. Dziewięć ekip dwuosobowych i trzy w trzyosobowym składzie. Organizatorzy przygotowali dwie trasy : standardową liczącą 50 km oraz ekstremalną o długości 80 km.

więcej . . .

Sianokosy 2010, fot. K. Śliż i A. Czerska

tl_files/Galeria/Sianokosy 2010, fot. K. Sliz i A. Czerska/mini/Kostki.jpgZapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć z Sianokosów w Paryi w wykonaniu Katarzyny Śliż i Anny Czerskiej.

więcej . . .

Sianokosy 2010, fot. Wiktor Chrzanowski

tl_files/Galeria/Sianokosy 2010, fot. Wiktor Chrzanowski/mini/Sianokosy w.jpgZapraszamy do obejrzenia niezwykłej galerii zdjęć autorstwa Wiktora Chrzanowskiego z odbywających się 3 lipca 2010 roku Sianokosów w Paśmie Brzanki. Zapraszamy również na www.chrzanowski.org

więcej . . .

Sianokosy w Paśmie Brzanki 2010

tl_files/Galeria/Sianokosy w Pasmie Brzanki 2010/mini/Sianokosy p.jpg Sianokosy w Gospodarstwie Paryja to mile spędzony czas, dobra zabawa, wypoczynek na łonie natury, konkursy i jadło regionalne... tradycja i kultura pogórzańska. Zdjęcia wykonał Piotr Firlej www.cut.travel.pl

więcej . . .

Wiosenna wycieczka do Binarowej

tl_files/Galeria/Wiosenna wycieczka do Binarowej/mini/Binarowa.jpgKościół UNESCO w Binarowej to perełka architektury drewnianej, niewątpliwy skarb przyciągający turystów z dalekich stron. Z gospodarstwa Paryja do Binarowej jest niedaleko. Najpierw należy udać się do centrum Ołpin, później na Ołpińskie Podlesie i dalej szlakiem bursztynowym przez Radwankę. Zapraszamy na niedzielną, wiosenną wycieczkę samochodową na Świnią Górę, Teresin i do Binarowej.                                                                   Zdjęcia wykonał Piotr Firlej www.cut.travel.pl

więcej . . .

Wiosna w Paryi

tl_files/Galeria/Wiosna 2010/mini/Kaczence.jpg"Pośpiech w przyrodzie to rzecz naturalna". Przydługawa zima ustąpiła, wiosna ledwo się rozgościła, a już na łąkach i lasach pojawiły się pierwsze jej zwiastuny. Wiosna to czas rodosnej twórczości, również fotograficznej. Zapraszamy na wiosenną wędrówkę po najbliższych okolicach naszego gospodarstwa.

więcej . . .

Zjazdy równoległe, fot. Michał Przybyło

tl_files/Galeria/I Mistrzostwa w Zawodowych Zjazdach, fot. Michal Przybylo/mini/Zjazdy rownolegle.jpgZjazdy równoległe to jedna z konkurencji odbywających się 13 lutego 2010r. w czasie I Mistrzostw w Zawodowych Zjazdach na workach ze słomą do Paryi. Fot. Michał Przybyło.

więcej . . .

I Mistrzostwa w zjazdach na workach ze słomą

tl_files/Galeria/Zjazdy na workach 13 luty 2010/mini/Zjazdy.jpg Zabawa na śniegu i zdrowa rywalizacja, dreszczyk adrenaliny i świetna atmosfera. 77 zawodników, w sumie ponad 120 osób, turyści, starsi, dzieci i młodzież. Wszyscy przybyli 13 lutego 2010 roku, aby dobrze się bawić i zjeżdżać na workach - co jak się okazywało nie było zadaniem łatwym. Takiego oblężenia turystów Paryja jeszcze nie widziała. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej fotorelacji z tego wydarzenia. Wszystkim uczestnikom gorąco dziękujemy za wspólną zabawę. Zdjęcia wykonał Piotr Firlej www.cut.travel.pl

więcej . . .

Ferie zimowe - wspaniała pogoda do wędrówek

tl_files/Galeria/zima w okolicy paryi/mini/Jodly zima.jpgJuż dzisiaj zapraszamy na spacery w okolicę naszego gospodarstwa. Wspaniała zimowa pogoda umożliwia wędrowanie szlakami i ścieżkami Pasma Brzanki. Ferie zimowe to czas wypoczynku i szalonych pomysłów. Zapraszamy w tym właśnie czasie do odwiedzenia naszego gospodarstwa. Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Zapraszamy jednocześnie 13 lutego 2010r. na I Mistrzostwa w Zawodowych Zjazdach na workach ze słomą!

więcej . . .

Wizyta grupy z Dąbrówki Tuchowskiej

Dzieci u Bednarza i na agroturystyce.Wykorzystując wspaniałą listopadową pogodę wycieczka z Dąbrówki Tuchowskiej odwiedziła prywatne muzeum Romana Osiki w Jodłówce Tuchowskiej, Skałę Borówkę, Bednarza - Franciszka Dudę, hurtownię Teofil i oczywiście nasze gospodarstwo. Zdjęcia wykonał i grupę oprowadzał Piotr Firlej www.cut.travel.pl

więcej . . .

Wieczerza z prołziokami

tl_files/Galeria/wieczerza-prolzioki/mini/Wieczor w Prolziokami.jpgProłzioki to przaśne placki zbożowe pieczone na blasze kuchennej ze spulchniaczem (soda oczyszczona - zwana regionalnie prołzą). Stosowane jako zamiennik chleba na wieczerzę pomiędzy jednym a drugim wypiekiem partii np. 6-ciu chleba. Za jednym przyniesieniem mąki z komory robiło się prołzioki i zaczyn na chleb. Wieczerza z prołziokami to kolejna atrakcja naszego gospodarstwa, mile spędzony czas i doskonały smak. Zdjęcia wykonała Barbara Gniadek.

więcej . . .

Drogą z Ryglic przez Podlesie

Droga z Ryglic do Podlesia.Jesienna droga z Ryglic do Żurowej może być wspaniałą atrakcją na szlaku przez Pogórze Ciężkowickie. Od 2008 drogę do gospodarstwa można znacznie skrócić. Nie trzeba już jechać z Tarnowa przez Tuchów i Ołpiny, można krócej i atrakcyjniej drogą afaltową z Ryglic przez Pasmo Brzanki. Zachęcamy do korzystania z tej możliwości dojazdu do naszego gospodarstwa. Zdjęcia wykonał Piotr Firlej www.cut.travel.pl

więcej . . .

Jesień w Paśmie Brzanki

Okolica agroturystyki Paryja - Pasmo Brzanki.Jesień to niezwykle wdzięczna dla wędrowca pora roku. Warto wybrać się pieszo lub na rowerze Pasmem Brzanki, zdobyć z wykutymi w skale stopniami Ostry Kamień. Zapraszamy na okoliczne szlaki również w czasie najbardziej kolorowej pory roku. Zdjęcia wykonał i grupę oprowadzał Piotr Firlej www.cut.travel.pl

więcej . . .

II Turystyczny Zjazd Pogórzański w Czermnej

Turystyczny Zjazd PogorzanskiW 2008 roku II Tuystyczny Zjazd Pogórzański zawitał do Czermnej w gminie Szerzyny. W czasie Zjazdu wychodziliśmy nowo powstałym szlakiem PTTK-owskim na Liwocz. Wśród uczestników prowadzone były gry i zabawy, konkursy, występowały zespoły wokalne. Turyści zawitali również do naszego gospodarstwa. Zdjęcia wykonali Wiktor Chrzanowski, Hadrian Jakóbczak, Bartek Janusz.

więcej . . .

Tradycyjne Żniwa, autor Grzegorz Golec

tl_files/Galeria/zniwa-tradycyjne-gospodarstwo-agroturystyczne/mini/zniwa-agroturystyka-paryja.jpgTradycyjne Żniwa w Ołpinach to impreza w czasie której kultywujemy tradycje panujące od stuleci na wsi pogórzańskiej. Zapraszamy w sierpniu do udziału w pokazach - mini warsztatach, mających na celu ukazanie ginących również na wsi zwyczajów żniwnych.

więcej . . .

Zimowe zdjęcia, autor Wiesława Bałut

Konie w gospodarstwie agroturystycznym Paryja.Zdjęcia zimowe mogą być również niesamowite... Pobyt w Paryji w czasie długich zimowych wieczorów to klimat którego się nie zapomina.

więcej . . .

Roztopy w Dolinie Czerniawy

Bobry w okolicach gospodarstwa agroturystycznego Paryja.Do najpiękniejszych dolin południowej części Pasma Brzanki należy niewątpliwie dolina „Czerniawy”. Jest to wąska, płaskodenna, prawie równoleżnikowo ułożona dolina długości ponad półtora kilometra, dzieląca żurowski przysiółek „Nowy Świat” i „Niwy” od swoszowskiego „Zapola”. W dolinie znajduje się kilka stawów, a użytkowane dawniej ubogie wełniankowe łąki powoli zarastają łozami i olszynami, zmieniając stopniowo jej obraz. Zdjęcia wykonał Piotr Firlej www.cut.travel.pl

więcej . . .

Wycieczki szlakiem ginących zawodów

Lepienie garnków - gospodarstwo agroturystyczne Paryja.W niedalekim sąsiedztwie gospodarstwa znaleźdź możesz przedstawicieli ginących zawodów. Pieszo dojdziesz do bednarzy, garcarza oraz pracujących przy wyrobie galanterii drewnianej. W czasie wycieczek samochodowych zobaczysz jak wygląda praca koszykarza, łyżkarza, dziechciarza, kowala. Zdjęcia wykonali Bartek Janusz, Hadrian Jakubczak, Piotr Firlej.

więcej . . .

W gospodarstwie Paryja, autor W. Chrzanowski

Dziewczęta z gospodarstwa agroturystycznego Paryja.Oferujemy swoim gościom wypoczynek w pięknych okolicznościach pogórzańskiej przyrody. W gospodarstwie: chałupa na zrąb z oryginalnym wiejskim wyposażeniem, stajnia koni wraz z wybiegami, staw, skały, las, przyroda Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki. Tutaj odpoczniesz z dala od miasta. To dobre miejsce na wypady i wycieczki po Pogórzu Karpackim, Beskidzie Niskim, Beskidzie Sądeckim.

więcej . . .

Sianokosy 2009

Tradycyjne sianokosy w gospodarstwie agroturystycznym Paryja.W sezonie letnim 2009 po raz pierwszy zorganizowaliśmy dla Państwa imprezy rozrywkowo-edukacyjne. Udało nam się połączyć aktywny wypoczynek na wsi z edukacją regionalną. Zarówno "Sianokosy", jak i "Tradycyjne Żniwa" w agroturystyce Paryja skłoniły do przyjazdu turystów z odległych zakątków kraju. Główny cel, czyli dobra zabawa połączona z wypoczynkiem został osiągnięty! Zdjęcia wykonał Piotr Firlej www.cut.travel.pl

więcej . . .

Wycieczka szkolna z Robczyc.

Szkolna edukacja regionalna w gospodarstwie agroturystycznym Paryja.Wycieczki piesze połączone z pobytem w agroturystyce Paryja to doskonała propozycja na edukację regionalną młodzież z regionalnych szkół. Uczniowie z Robczyc zapoznali się w naszym gospodarstwie z tradycyjnymi narzędziami, jakimi się posługiwali rolnicy. Zdjęcia wykonał i grupę oprowadzał Piotr Firlej www.cut.travel.pl

więcej . . .