. . . wróć

Wierzchem i wozem

tl_files/Artykuly/Rajd konny/Rajd konny.jpg

Wierzchem i wozem paryjskim wąwozem
Termin: 22-24 czerwca
Impreza przeznaczona dla grup od 4 - 10 osób. 
Cena: 300 zł za osobę. 

Wierzchem i wozem paryjskim wąwozem, wyruszamy na wyprawę dawnym węgierskim szlakiem. Przemierzając zielone wzgórza i zagajniki pasma Brzanka-Liwocz masz szansę poczuć się jak średniowieczny kupiec albo poszukiwacz przygód. Celem wycieczki jest zwiedzanie drewnianego kościółka pw. Św. Michała Archanioła, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Przejazd konny w jedną stronę trwa około dwie i pół godziny i odbywa się dawnym szlakiem węgierskim prowadzącym do Biecza (w średniowieczu miasto o dużym znaczeniu). 
Po drodze, oprócz walorów przyrodniczych i krajobrazowych, podziwiać można wiele pamiątek historycznych w postaci kapliczek, cmentarzy, czy wiekami kształtowanych wąwozów. Otwartość krajobrazu podziwianego z lokalnych wzniesień (Świnia Góra, 411 m.n.p.m.), koński grzbiet i wiatr we włosach sprawiają, że wyprawy tej nie da się zapomnieć. 

Plan pobytu: 
Przyjazd wieczorem 22 czerwca (piątek).
Nocleg wraz z kolacją w gospodarstwie agroturystycznym „Paryja”. 
Poranek dnia następnego: śniadanie, przygotowanie ekwipunku i koni. Jeżdżący wierzchem siodłają, pozostałe osoby wsiadają na wóz lub bryczkę węgierską. Wycieczkę prowadzi doświadczony przewodnik górskiej turystyki jeździeckiej, dogłębnie znający przyrodnicze, kulturowe i historyczne tajemnice trasy. Po ok. 2-3 godzinach docieramy do Binarowej gdzie w tamtejszej Oberży znajdują schronienie i popas konie, a ludzie udają się zwiedzać bezcenny kościółek. Po zwiedzaniu, w Oberży czeka tradycyjny obiad i odpoczynek. Wypoczęci, ubogaceni duchowo malowidłami z kościółka powtórnie na koń i do Paryi. Na miejscu, pamiętając, że koń też człowiek, rozsiodłanie, karmienie, po czym dopiero odpoczynek dla ludzi. Na tych ostatnich czeka wieczorna biesiada przy ognisku. 
Następnego dnia proponujemy relaksujące śniadanie oraz dla chętnych teren konny lub zajęcia na ujeżdżalni. 

Termin: 22-24 czerwca 
Impreza przeznaczona dla grup od 4 - 10 osób. 
Cena: 300 zł za osobę. 
Rezerwacja po wpłaceniu zaliczki w wysokości 100 zł.

Cena obejmuje: 2 noclegi, 2 śniadania, konie, kolacja w pierwszy dzień, ognisko w drugi dzień, obsługa przewodnika górskiej turystyki jeździeckiej. Zorganizowane wycieczki mogą odbywać się również w innych terminach, po wcześniej rezerwacji grup min. 4 osobowych.  

Kontakt i rezerwacje: Mieczysław Solarz, solarz_m@wp.pl, tel. 692-756-540

. . . wróć